„Kwantowy przełom” R. Gordon i wsp.

Do napisania o „Kwantowym Przełomie” zabierałem się kilka razy, ale nie byłem do końca przekonany czy ta pozycja pasuje do kanonu lektur przydatnych w pracy osteopaty/fizjoterapeuty.

Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że każda, nawet najgorsza lektura wnosi coś do naszego życia. Idąc za jej radą zdecydowałem się przedstawić wam moją subiektywną opinię na temat książki Richarda Gordona i wsp.

„Kwantowy Przełom” to rozwinięcie koncepcji Kwantowego Dotyku 1.0, zawartego w poprzedniej książce Gordona „Kwantowe uzdrawianie. Od medycyny do cudów”. Autor prezentuje nam nowy sposób leczenia, mianowicie Kwantowy Dotyk 2.0, nie wymagający już bezpośredniego kontaktu w postaci dotyku. I już w tym momencie pojawiły się we mnie pierwsze wątpliwości. Sami przyznacie, że nazwy tych metod są dość zabawne i raczej na siłę skomercjalizowane.

Przejdźmy jednak do rzeczy, o co chodzi w tej całej „Metodzie uzdrawiania”? Przede wszystkim musimy wyzwolić energię serca, skupić swoją intencję na zaburzonym obszarze ciała i wraz z oddechem przesyłać tam naszą uzdrawiającą moc. Richard Gordon przekonuje nas, że nie musimy mieć żadnej specjalnej wiedzy z dziedziny anatomii czy fizjologii (oczywiście jej posiadanie nie jest żadną przeszkodą), musimy po prostu zaufać „inteligencji wszechświata”.

Cóż…nie brzmi to zbyt poważnie, ale po głębszym zastanowieniu możemy informacje zawarte w tej książce zaadoptować do naszej pracy z pacjentami. Wielokrotnie przecież słyszałem od świetnych osteopatów z wieloletnim doświadczeniem jak ważna jest intencja w naszej pracy.

Idąc za radą Szymborskiej można wyłuskać z tej książki kilka innych interesujących tematów. Szczególnie zainteresował mnie rozdział dotyczący wzajemnych relacji kości klinowej i miednicy. Brzmi znajomo, prawda?

Takich perełek jest więcej, więc polecam pokonać pierwsze odruchy wymiotne, jakie u wielu może wywołać ezoteryka i dotrwać do końca tej książki. Być może ta lektura was wzbogaci i skłoni do przemyśleń.

mgr Tomasz Białek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: